ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА (ВСЕУКРАЇНСЬКА)
НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА
ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(портал працює в дослідному режимі)

Сімферопольський природно-сільськогосподарський район (0701010106)

Назва сільськогосподарських угідь Бал бонітету Капіталізований рентний дохід, грн
Piлля (перелоги) 46 31947.3
Багаторічні насадження 52 74144.36
Сіножаті 53 12803.1
Пасовища 24 4674.23
Розподіл агрогруп по с/г району

Сімферополський природно-сільськогосподарський район (ПСГР-06)  знаходиться у центральній частині Криму.           

Загальна площа природно-сільськогосподарського району становить 440,7 тис.га, з них: ріллі – 107,9 тис.га, багаторічних насаджень – 51,5 тис.га, сіножатей – 0,2 тис.га,  пасовищ – 46,5 тис.га.

В геоморфологічному відношенні цей район, в основному, знаходиться у районі Гурзуфа розташований лаколіт Аю-Даг (Ведмідь-гора), біля Коктебеля — древній вулканічний масив Кара-Даг. Пологогорбиста поверхня, складена глинистими сланцями й вапняками, обмежена із півночі уступом Яйли, що круто обривається до моря на ділянці від мису Айя до Алушти. Загалом це прибережно-схилові височини (до висоти 400 м), окремі вулканічні низькогір'я та міжгірні улоговини.

Клімат теплий, недостатньо вологий, в північній частині, з помірно м’якою зимою і південній частині з м’якою зимою. Найхолодніший місяць - лютий (середня температура +2,8ºС), найтепліший – липень (середня температура +22,4ºС). Середньорічна кількість опадів 379 мм. Найбільш сухий місяць в році – травень.

Серед грунтотворчих порід в районі домінують лесоподібні суглинки, продукти вивітрювання магматичних та осадових порід (вапняків, сланців, конгломератів), часто карбонатні, іноді засолені.

В рослинному покрові переважають субтропічні вічнозелені твердолисті ліси і чагарники.

В грунтовому покриві природно-сільськогосподарського району домінують  коричневі ґрунти.

Ці грунти характеризуються високою родючістю тому використовуються для вирощування багатьох цінних субтропічних сільськогосподарських культур, у тому числі для садів і виноградників. В літній період вони недостатньо забезпечені вологою, тому потребують зрошення, що в умовах гірського рельєфу є досить проблематичним. 

Особливо цінні  агровиробничі групи ґрунтів в цьому природно-сільськогосподарському районі (агрогрупи 71е, 71л, 100е, 121е, 121л, 200д, 200л, 201д, 205д, 205е).

Вирощують  в цьому природно-сільськогосподарському районі овощі, виноград.

Основними рекомендаціями щодо підвищення родючості грунтів є внесення органічних і мінеральних добрив, бажано проводити глибоке розпушування з метою руйнування оглиненого горизонту. Для боротьби з водною ерозією проводять терасування схилів