ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА (ВСЕУКРАЇНСЬКА)
НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА
ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(портал працює в дослідному режимі)

Сакський природно-сільськогосподарський район (0404040103)

Назва сільськогосподарських угідь Бал бонітету Капіталізований рентний дохід, грн
Piлля (перелоги) 41 28474.77
Багаторічні насадження 39 52756.57
Сіножаті 0 10145.85
Пасовища 25 4868.99
Розподіл агрогруп по с/г району

Сакський природно-сільськогосподарський район (ПСГР-03)  знаходиться у західній частині Кримського півострова

Загальна площа природно-сільськогосподарського району становить 216,6 тис.га, з них: ріллі – 129,9 тис.га, багаторічних насаджень – 12,3 тис.га, пасовищ – 25,9 тис.га.

В геоморфологічному відношенні цей район, в основному, знаходиться в межах Євпаторійської пологохвилястої і Альмінської хвилястої западини. Територія району є відкритою плоскою рівниною, що прорізає неглибокими долинами річок, і балками з пологими схилами (крутизна 3-8º).  Сакському районі майже немає річок, проте, багато озер, але вони маловидні, з солоною водою – рапою.

Територія району належить до степової кліматичної області. Особливістю району є те, що із заходу вона омивається водами незамерзаючого Чорного моря, яке декілька пом’якшує континентальність клімату.

Несприятливими для цієї території є природні процеси вітрової і водної ерозії, карст, на заході – підтоплення, засолення грунтів, для берегової зони характерні процеси морської абразії і акумуляції. Вітрові ерозії в даному районі піддається 94-96 % території. Ступінь прояву карстонебеспечності оцінюється як висока. Значні ділянки морського узбережжя складені рихлими суглинками, які легко рощмиваються під час штормів.

Серед грунтотворчих порід в районі, в основному, складений плейстоценовими відкладами. Південні чорноземи характеризуються гипсоносністю і карбонатністю.

Рослинність деревовидно-чагарникова.

В грунтовому покрові природно-сільськогосподарського району домінують буроземно-підзолисті грунти. Вони, переважно, характеризуються буруватим коліром, оскільки містять сполуки заліза. Грунти утворились під широколистими лісами в умовах теплого і вологого клімату.

Особливо цінні агровиробничі групи грунтів в цьому природно-сільськогосподарському районі (агрогрупи 71д, 71е, 71л, 121е, 121л).

Вирощують зернові, соняшник, овочі, виноград.