ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА (ВСЕУКРАЇНСЬКА)
НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА
ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(портал працює в дослідному режимі)

Путильський природно-сільськогосподарський район (0602037305)

Назва сільськогосподарських угідь Бал бонітету Капіталізований рентний дохід, грн
Piлля (перелоги) 22 13694.5
Багаторічні насадження 20 28517.06
Сіножаті 19 4589.79
Пасовища 19 3700.43
Розподіл агрогруп по с/г району

Путильський природно-сільськогосподарський район (ПСГР-05)

Загальна площа природно-сільськогосподарського району складає 110,5 тис. га, з них: рілля – 0,7 тис. га, багаторічних насаджень – 0,1 тис. га, сіножатей – 7,8 тис. га, пасовищ – 6,1 тис. га.

Путильське низькогір’я можна назвати лісолучним, настільки в ньому поширені луки та орні землі, порівняно мало лісів, переважно смерекових (ялинових) з домішкою ясена, явора тощо.

Гір­ські хребти тут невиразні, з плоскими вершинами і переважно положистими схилами з численними зсувами.

Абсолютні висоти хребтів у середньому 700—800 м і навіть на найвищих хребтах не перевищують 1100 м. Долина Путили (основної поздовжньої річки в цьому районі) широка, з досить добре виявленими терасами, на яких розміщуються села, розкидані поля, луки, невеликі гаї.

Ґрунтовий  покрив Путильського природно-сільськогосподарського району однорідний і представлений, переважно, дерновими і дерново-буроземними ґрунтами  на різних породах. Ці грунти поширені виключно в гірських Карпатах, залягають вони на добре дренованих кислих материнських породах, які являють собою елювій-делювій корінних порід, приурочені до рельєфу: на полонинах і безлісних ділянках лісової зони.

Дерново-буроземні ґрунти мають  високу кислотність, невелику кількість увібраних основ, невисокий ступінь насиченості, який менше 50%. Ґрунти потребують вапнування, внесення органічних, фосфорно-калійних добрив.

Удобрення сіножатей і пасовищ слід проводити шляхом кошарування.

В номенклатурному списку грунтів цього природно-сільськогосподарського району особливо цінні ґрунти відсутні.