ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА (ВСЕУКРАЇНСЬКА)
НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА
ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(портал працює в дослідному режимі)

Керченський природно-сільськогосподарський район (0404040104)

Назва сільськогосподарських угідь Бал бонітету Капіталізований рентний дохід, грн
Piлля (перелоги) 36 25002.23
Багаторічні насадження 43 54182.42
Сіножаті 0 10145.85
Пасовища 19 3700.43
Розподіл агрогруп по с/г району

Керченський природно-сільськогосподарський район (ПСГР-04)  знаходиться Керченському півострові, займаючи східну частину півострова.

Загальна площа природно-сільськогосподарського району становить 324,4 тис.га, в тому числі: ріллі – 111,4 тис.га, багаторічних насаджень – 4,7 тис.га, пасовищ – 58,9 тис.га.

В геоморфологічному відношенні цей район, в основному, знаходиться в межах північно-східного району з горбастим рельєфом (балочно-улоговинним). Пагорби тут утворюють надзвичайно характерні порівняно вузькі гряди і окремі гребені.

Клімат природно-сільськогосподарського району, помірно-континентальний, близький до субтропічного, з м'якою зимою і теплим (інколи спекотним) літом. У суворі зими Керченська затока повністю замерзає, що сильно позначається на характері зими - так, середньорічна температура Керчинського району на один градус менше Феодосійської. Літо Керчинського району, на відміну від решти частини Криму, характерно набагато більш високою вологістю, а температура перевищує +35°C в тіні вкрай рідко, але при цьому середньодобова температура вища, на відміну від степових районів, де великі перепади температур і менша середньодобова температура . Бувають сильні зливи, в Керчинському районі вони обумовлені приходять дощами з східного напрямку (Кавказу), що досягають Керченського півострова. Наявність великих обсягів води (Чорне та Азовське моря) перешкоджає різкій зміні температур на Керченському півострові.

Серед грунтотворчих порід в районі домінують сарматські глини, вапняки, їх змішаний делювій, елювій і делювій рудних порід, піщані і супіщані озерно-морські відклади.

На зволоження території найбільш впливають грунтові води. Максимальна глибина залягання грунтових вод, що досягає 60-75 м.

В грунтовому покрові природно-сільськогосподарського району домінують солонцеваті чорноземи.

Ці грунти, переважно, характеризуються загальною потужністю гумусової частини профіля, яка складає 90-100 см і більше.

Особливо цінні агровиробничі групи грунтів в цьому природно-сільськогосподарському районі (агрогрупи 71д, 71е, 71л, 121л).

Основними рекомендаціями щодо підвищення родючості грунтів  є профілактика осолонцювання ґрунтів здійснюють методом гіпсування — внесення гіпсу з метою хімічної меліорації солонцюватих ґрунтів, які мають велику частку увібраного натрію в ґрунтовому вбиральному комплексі і лужну реакцію