ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА (ВСЕУКРАЇНСЬКА)
НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА
ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(портал працює в дослідному режимі)

Джанкойський природно-сільськогосподарський район (0501010105)

Назва сільськогосподарських угідь Бал бонітету Капіталізований рентний дохід, грн
Piлля (перелоги) 27 18751.68
Багаторічні насадження 22 31368.77
Сіножаті 22 5314.49
Пасовища 17 3310.91
Розподіл агрогруп по с/г району

Джанкойський природно-сільськогосподарський район (ПСГР-05)  знаходиться в степовому Криму, в присивашському регіоні на півночі республіки.

Загальна площа природно-сільськогосподарського району становить 634,0                  тис.га, з них: ріллі – 288,3 тис.га, багаторічних насаджень – 29,3 тис.га, сіножатей – 0,2 тис.га,  пасовищ – 55,2 тис.га.

Рельєф рівнинний, більшу частину району займає розорана степ. Територією Джанкойського району проходить Північно-Кримський канал - головна водна артерія північного Криму, постачальна республіку водою з Дніпра.

Територія району на півночі і північному сході омивається водами озера Сиваш. На південному сході і частково на півдні межує з Нижньогірським районом, на заході — з Первомайським і Красноперекопським районами.

Клімат помірно-континентальний, сухий з великими річними і добовими коливаннями температури повітря, середня кількість опадів від 310 до 400 мм.

В рослинному покрові переважають ксерофіти, ковили, типчаки, житняки, келерії, тонконоги, з домішкою кореневищних злаків та посухостійкого різнотрав'я, дубові ліси, букові і грабові ліси.

В грунтовому покрові природно-сільськогосподарського району домінують чорноземи та каштанові грунти.

Ці грунти, переважно, характеризуються ступіню гумусованості, гумусового прогресивно-акумулятивного, що характеризується великою потужністю, високим вмістом гумусу при його поступовому зменшенні з глибиною, зернистою структурою, карбонатно-акумулятивного.

Особливо цінні  агровиробничі групи ґрунтів в цьому природно-сільськогосподарському районі (агрогрупи 71д, 107е, 107л, 117л, 214).

Вирощують рис, пшеницю (озиму), ячмінь (озимий), зернобобові, овочі, фрукти, виноград, кормові.

Основними рекомендаціями щодо підвищення родючості грунтів є додаткове зволоження каштанових грунтів, родючість чорнозему висока і може бути ще збільшена за відповідних аґротехнічних заходів.