ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА (ВСЕУКРАЇНСЬКА)
НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА
ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(портал працює в дослідному режимі)

Донецько-Дніпровський округ

Донецько-Дніпровський округ включає землі Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Полтавської та Харківської  адміністративних областей.

Особливості геологічної будови округу пов’язані з його розташуванням у смузі причленування Дніпровсько-Донецької западини до приазовської частини Українського кристалічного масиву та Донецької складчастої області. Вище від місцевого базису ерозії тут залягають глинисто-піщані відклади харківської та полтавської світ. Ця товща завершується строкатими глинами.

Для антропогенового покриву округу  характерні свої риси, зумовлені тим, що в його формуванні велике значення мають відклади льодовикових вод і продуктів вивітрювання твердих порід, винесених поверхневими водами з Приазовської та Донецької височин. У геологічній будові плато беруть участь червоно-бурі глини й 3-5-ярусна серія лесів. Товща лесових порід становить 20-25 м.

Геоморфологічно округ виділяється як південна частина Придніпровської низовини, що прилягає до північних відрогів Приазовської височини і західних схилів Донецького кряжа. Це одноманітна підвищена вододільна рівнина з ледь помітним нахилом на південний захід. Найбільш піднята поверхня округу знаходиться на північному сході, де висоти досягають 200 м. Максимальна абсолютна відмітка поверхні на Орільсько-Сіверськодонецькому вододілі становить 213 м. Найнижчі відмітки поверхні на південному заході округу, в долині Дніпра, висота заплави якого змінюється вниз за течією від 65 до 50 м.