ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА (ВСЕУКРАЇНСЬКА)
НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА
ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(портал працює в дослідному режимі)

Донецький округ

Донецький округ включає землі Донецької і Луганської адміністративних областей.

В геологічній будові беруть участь відклади докембрійської, палеозойської, мезозойської ери. Із них найпотужнішою  є товща карбону (до 12 км). Вона представлена пісковиками, сланцями, вугіллям (близько 250 шарів). Ці відклади часто виступають суцільними полями на денну поверхню, утворюючи останцеві форми рельєфу.

Антропогеновий покрив відзначається складною будовою. Найпоширеніші хрящуваті суглинкові й глинисті елювіально-делювіальні утворення, леси і лесовидні суглинки, піщано-глинистий алювій.

Геоморфологічно округ виділяється як височина, найбільш піднята частина якої відома під назвою Донецький кряж. Останній, звичайно. розглядають як типовий пенеплен, що виник на місці гірської країни. Північну межу округу утворює долина Сіверського Дінця, а на південному заході – Приазовська височина. Західна межа округу в рельєфі виражена слабо.

Орфографічно  територія округу - це своєрідна  височина з рівнинними межирічними просторами й долинами, які мають гірський характер. Основним орографічним елементом є вододіл між басейном Сіверського Дінця і річками, що впадають в Азовське море. Вододіл простягається у вигляді вузької підвищеної смуги із заходу на схід. Для округу характерні  яружно-балкові форми рельєфу.