ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА (ВСЕУКРАЇНСЬКА)
НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА
ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

(портал працює в дослідному режимі)

Дністровсько-Західнобузький округ

Дністровсько-Західнобузький округ розташований у західній частині України і включає землі Львівської й Тернопільської адміністративних областей.          Геоструктурно західна частина Дністровсько-Західнобузького округу знаходиться в межах осьової зони Галицько-Волинської западини, у смузі її переходу до Передкарпатського прогину, а східна частина – в межах Волино-Подільської плити.

Складна геологічна будова зумовила утворення різнорідних форм рельєфу. Найпоширенішими формами його є горби, які утворюють цілі пасма у західній частині округу. Абсолютні висоти їх коливаються від 350 до 470 м, утворюючи досить чітку височину. Відносні висоти горбів становлять  80-100 м і більше. Найбільших висот ці горбогір’я досягають уздовж східного краю Розточчя, яке круто знижується до рівнини Малого Полісся, утворюючи різко виражені уступи. Розточчя утворює вододіл між басейнами Дністра, Сяну і Західного Бугу. На захід і південь горбогір’я знижуються дуже повільно й поступово переходять у злегка горбисті та хвилясті рівнини.

Із негативних процесів розвиваються водно-ерозійні, місцями – зсувні явища. У плоских межиріччях спостерігається оглеєння ґрунтів.